שי ניצן תקף את מנכלי"ת משרד המשפטים על שניסתה לעצור מכרז. אבל הוא עצמו התערב בהליכי מכרז בצורה חמורה יותר.

קראו: מכתב הפנייה של התנועה למשילות ודמוקרטיה לשי ניצן

לא תאמינו! כך פרקליט המדינה מתנהל בסטנדרט כפול

עקבו אחר הסיפור:

  • לפני שבוע מונתה עו"ד ליאת בן ארי לתפקיד המשנה לפרקליט המדינה. המכרז התקיים למרות שבאותו בוקר הודיעה מ"מ מנכ"לית משרד המשפטים, עו"ד סיגל יעקובי, כי אין צורך במשרה וקראה שלא לקדם את המינוי
  • פרקליט המדינה שי ניצן הגיב בחריפות על פניית המנכלי"ת ותקף אותה בצורה חסרת תקדים. לטענתו, פניה לביטול המשרה ללא התייעצות עמו הינה מעשה לא תקין המעורר "שאלות ומחשבות קשות אודות המניע והגורם לנקיטת צעדים אלה" כך כתב.
  • לשיטת ניצן, התערבותה של המנכ"לית הייתה פעולה "מאחורי גבו" כממונה על הפרקליטות. במכתבו הוא אף מלין על כך שהמנכלי"ת לא לקחה בחשבון את הפגיעה המשמעותית שהייתה עלולה להיגרם לעובדים שניגשו למכרז.
שי ניצן (מתוך ויקיפדיה)

עכשיו שימו לב לפעולה אחרת של פרקליט המדינה שי ניצן:

  • לפני כשש שנים זכתה הד"ר מאיה פורמן רזניק במכרז של משרד הבריאות לתפקיד סגנית מנהל המכון הפתולוגי.
  • ארבעה חודשים לאחר זכייתה פנה פרקליט המדינה שי ניצן למנכ"ל משרד הבריאות ודרש ממנו שלא לאשר את תחילת העסקתה בתפקיד בעקבות טענות שהושמעו כנגדה במשפטו של רומן זדורוב. (באותו הליך ד"ר פורמן רזניק נתנה חוות דעת המנוגדת לעמדת הפרקליטות, לפיה הילדה תאיר ראדה נרצחה באמצעות סכין משוננת, מה שהיה עלול להוביל לזיכויו של זדורוב).
  • כפרקליט המדינה, הוא פנה למנכ"ל משרד הבריאות ודרש ממנו למנוע את כניסתה לתפקיד של העובדת למרות שכבר זכתה במכרז. הוא לא עירב בכך את הממונה הישיר ולא לקח בחשבון את הפגיעה באותה עובדת.

כך פעל שי ניצן בצורה חמורה בהרבה מזו שהוא עצמו תוקף באופן חסר תקדים.

פנינו לפרקליט המדינה ודרשנו ממנו הבהרות והסברים על אמות המידה הכפולות בהתנהלותו.

לצערנו, זו לא הפעם הראשונה בה אנו נתקלים בסטנדרטים כפולים של בכירי משרד המשפטים.

כל זאת עוד מבלי להיכנס לעצם הבעיות שמעורר המכרז ובעיקר מעורבותו של פרקליט המדינה, העומד בפני סיום כהונתו, בבחירת משנה שתכהן תחת שני פרקליטי המדינה הבאים.